所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Circuit Arrangement | 2 Form A |
| Input Type | DC |
| Output Device | MOSFET |
| Maximum Output Current | 0.12 A |
| Maximum Output Voltage | 400 V |
| Maximum Input Current | 50 mA |
| Maximum Input Voltage | 1.3 V |
| I/O Isolation Voltage | 2500(RMS) V |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | MOSFET Output Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels per Chip | 2 Channels |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
| Forward Current | 7.5 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Bulk |
| Maximum Fall Time | 1 ms |
| Maximum Forward Diode Voltage | 1.3 V |
| Maximum Input Diode Current | 25 mA |
| Maximum Reverse Diode Voltage | 5 V |
| Maximum Rise Time | 0.6 ms |
| Package / Case | DIP-8 |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Package Width | 6.4 |
| Maximum Off-State Leakage Current | 1 |
| PCB | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Turn-Off Time | 1 |
| Maximum Input Current | 50 |
| Maximum Output Voltage | 400 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 65 |
| Package Length | 9.66 |
| Pin Count | 8 |
| I/O Isolation Voltage | 2500(RMS) |
| Package Height | 3.65 |
| Maximum Output Current | 0.12 |
| Maximum Turn-On Time | 1 |
| Maximum Input Voltage | 1.3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Through Hole |
| Load Current | 120mA |
| Voltage - Load | 0 ~ 400 V |
| Termination Style | PC Pin |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Output Type | AC, DC |
| On-State Resistance | 35 Ohm |
| Circuit | DPST (2 Form A) |
| Voltage - Input | 1.15VDC |
| Other Names | TLP227GA-2F |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| If - Forward Current | 7.5 mA |
| Vr - Reverse Voltage | 5 V |
| Vf - Forward Voltage | 1.3 V |
| Brand | Toshiba |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Rise Time | 0.6 ms |
| Fall Time | 1 ms |
咨询QQ
热线电话