所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8VSSOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Output Type | Open Drain |
| Rail to Rail | Rail to Rail Input/Output |
| Typical Voltage Gain | 120 dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.25 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of Elements | 2 |
| Propagation Delay (Max) | 300µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Input Bias (Max) | 250pA @ 15V |
| Current - Quiescent (Max) | 950nA |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Input Offset (Max) | 3.6mV @ 15V |
| Current - Output (Typ) | 10mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 16 V, ±1.25 V ~ 8 V |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| CMRR, PSRR (Typ) | 88dB CMRR, 105dB PSRR |
| Type | General Purpose |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Product | Analog Comparators |
| Product Category | Comparator ICs |
| Offset Voltage - Max | 3.6 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Power Dissipation | 481 mW |
| Series | TLV3402 |
| Unit Weight | 0.000670 oz |
| Supply Current - Max | 0.00064 mA |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | MSOP-8 |
| Response Time | 80 us |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Supply Voltage - Max | 16 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Offset Voltage | 3.6 mV |
| Power Dissipation | 481 W |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | VSSOP |
| Pin Count | 8 |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 105 dB |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Supply Current | 0.00064 mA |
| Common Mode Rejection Ratio | 88 dB |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1.25 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5/9/12/15 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �8 V |
| Voltage Gain in dB | 120 dB |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | VSSOP (DGK) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 80 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Input Bias Current (+/-) | 0.1 |
| OPA: GBW | |
| HiRel | |
| tRESP Low - to - High | 55 |
| Package Group | SOIC VSSOP PDIP |
| Reference Design | |
| Rail-to-Rail | In |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 0 to 70 |
| Datasheet | SLCS135A |
| Iq per channel | 0.00064 |
| Special Features | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 3.6 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| VICR | 0 |
| Vs | 16 |
咨询QQ
热线电话