所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SSOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Output Type | Push-Pull |
| Rail to Rail | Rail to Rail Input/Output |
| Typical Response Time | 6 us |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.8 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Comparator ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Analog Comparators |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Offset Voltage (Max) | 15 mV |
| Supply Current (Max) | 0.0012 mA |
| Response Time | 6 us |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Packaging | Reel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Number of Elements | 2 |
| Propagation Delay (Max) | 13.5µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Input Bias (Max) | 10pA @ 5.5V |
| Current - Quiescent (Max) | 1.2µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 15mV @ 5.5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| CMRR, PSRR (Typ) | 74dB CMRR, 69.12dB PSRR |
| Type | General Purpose |
| Package/Case | SOT-23-8 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Offset Voltage - Max | 15 mV |
| Series | TLV3492 |
| Supply Current - Max | 0.0012 mA |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DCN) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Input Bias Current (+/-) | 0.01 |
| OPA: GBW | |
| HiRel | |
| tRESP Low - to - High | 6 |
| Package Group | SOIC SOT-23 |
| Reference Design | |
| Rail-to-Rail | |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Datasheet | SBOS262D |
| Iq per channel | 0.0012 |
| Special Features | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 15 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| VICR | -0.2 |
| Vs | 5.5 |
咨询QQ
热线电话