所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SSOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Output Type | Push-Pull |
| Rail to Rail | Rail to Rail Input/Output |
| Typical Response Time | 6 us |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.8 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Comparator ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Analog Comparators |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Offset Voltage (Max) | 15 mV |
| Supply Current (Max) | 0.0012 mA |
| Response Time | 6 us |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Packaging | Reel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Manufacturer Type | Nano Power Comparator |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Typical Response Time | 6 |
| Package Width | 1.75(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001@5.5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Typical CMRR | 74 |
| Package Length | 3(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 15@5.5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.8 |
| Package Height | 1.3(Max) |
| Typical PSRR | 69.12 |
| Technology | CMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Elements | 2 |
| Propagation Delay (Max) | 13.5µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Input Bias (Max) | 10pA @ 5.5V |
| Current - Quiescent (Max) | 1.2µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 15mV @ 5.5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| CMRR, PSRR (Typ) | 74dB CMRR, 69.12dB PSRR |
| Type | General Purpose |
| Other Names | 296-14055-2 |
| Package/Case | SOT-23-8 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Offset Voltage - Max | 15 mV |
| Series | TLV3492 |
| Supply Current - Max | 0.0012 mA |
| Input Bias Current (Typ) | 0.01 nA |
| Input Offset Voltage | 15 mV |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SSOP |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Rejection Ratio | 69.12 dB |
| Power Supply Requirement | Single |
| Common Mode Rejection Ratio | 74 dB |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 1.8 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DCN) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Functional Diagram | |
| Input Bias Current (+/-) | 0.01 |
| OPA: GBW | |
| HiRel | |
| tRESP Low - to - High | 6 |
| Package Group | SOIC SOT-23 |
| Reference Design | |
| Rail-to-Rail | |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Datasheet | SBOS262D |
| Iq per channel | 0.0012 |
| Special Features | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 15 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| VICR | -0.2 |
| Vs | 5.5 |
| 比较器类型 | 通用 |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 1.1mm |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 典型响应时间 | 6µs |
| 尺寸 | 2.9 x 1.63 x 1.1mm |
| 宽度 | 1.63mm |
| 封装类型 | SOT-23 |
| 典型CMRR | 74dB |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 2.9mm |
| 典型PSRR | 69.12dB |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
| 输出类型 | 推挽式 |
| 典型单电源电压 | 3 V, 5 V |
| Supply Type | Single |
| Operating Supply Current | 1.2 uA |
| Ib - Input Bias Current | 10 pA |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Reference Voltage | No |
| Brand | Texas Instruments |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 74 dB |
| Comparator Type | General Purpose |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 69.12 dB |
| Vcm - Common Mode Voltage | - 0.2 V to 5.7 V |
| Length | 2.9 mm |
| Vos - Input Offset Voltage | 15 mV |
| Height | 1.1 mm |
| Shutdown | No Shutdown |
咨询QQ
热线电话