所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Digital to Analog Converters - DAC |
| RoHS | No |
| Number of Converters | 8 |
| Number of DAC Outputs | 8 |
| Conversion Rate | 283 KSPs |
| Resolution | 10 bit |
| Interface Type | QSPI, Serial (SPI, Microwire) |
| Settling Time | 7 us |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | XCEPT |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Type | Voltage |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Voltage Reference | External |
| Life | Obsolete |
| Number of Bits | 10 |
| Number of Outputs and Type | 8 Voltage, Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 283k |
| Supplier Device Package | 20-WCSP |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Standard Package | 150 |
| Package/Case | 20-WCSP |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话