所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Ethernet & Telecom Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Telecom & Ethernet Connectors |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Ports | 1 |
| Gender | Female |
| Current Rating | 0.5 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Angle | Straight |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions / Contacts per Port | 8 |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 60 C |
| Series | TM-RL |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Termination Style | Solder |
| Tab Direction | Down |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Positions/Contacts | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| Number of Rows | 1 |
| Termination | Solder |
| Standard Package | 110 |
| Connector Type | Jack |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| LED Color | Does Not Contain LED |
| Features | Board Lock |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 60C |
| Positions Loaded | 8 |
| Current Rating (Max) | 0.5 A |
| Body Orientation | Right Angle |
| Type | RJ-45 |
| Number of Contacts | 8 POS |
| Product Length (mm) | 14 mm |
| Product Depth (mm) | 17 mm |
| Product Height (mm) | 11.7 mm |
| Voltage Rating Max | 125VAC |
| Pitch (mm) | 2.03 mm |
| 连接器类型 | Jack |
| 排数 | 1 |
| 凸片方向 | Down |
| 端接 | Solder |
| 触头镀层 | Gold |
| 取向 | 90° Angle (Right) |
| 屏蔽 | Unshielded |
| 端口数 | 1 |
| 装配类型 | Through Hole |
| 针脚/触头数 | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| LED 颜色 | Does Not Contain LED |
| 接触点材料 | Phosphor Bronze |
| 系列 | TM-DS |
咨询QQ
热线电话