所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Convert To (Adapter End) | Jack, 8p8c (RJ45) |
| Convert From (Adapter End) | Jack, 8p8c (RJ45) |
| Shell Material, Finish | Thermoplastic |
| Standard Package | 50 |
| Shielding | Shielded |
| Type | Coupler |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Modular Couplers |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating | 125 V |
| Series | TM-RL |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 60 C |
| Termination Style | Through Hole |
| Mounting Angle | Straight |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| Number of Positions / Contacts per Port | 8 |
| Contact Plating | Gold |
| Gender | Female |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 60C |
| Positions Loaded | 8/8 |
| Current Rating (Max) | 0.5 A |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contacts | 8/8 POS |
| Product Length (mm) | 18.6 mm |
| Product Depth (mm) | 37.5 mm |
| Product Height (mm) | 17 mm |
| Voltage Rating Max | 125VAC |
| Family | TM |
| 系列 | NX |
| 转换至(适配器端) | Jack, 8p8c (RJ45) |
| 装配类型 | Free Hanging (In-Line) |
| 屏蔽 | Unshielded |
| 外壳材料,镀层 | Thermoplastic |
| 类型 | Coupler |
| 转换自(适配器端) | Jack, 8p8c (RJ45) |
咨询QQ
热线电话