所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Sensor Gain | 10 mV/°C |
| Accuracy | ±3 °C |
| Function | Temp Sensor |
| Interface Type | Serial (2-Wire) |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Output Type | Analog(Voltage) |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Tensione d'alimentazione d'esercizio minima | 2.7 |
| Accuratezza | ±3°C |
| Tipo di uscita | Analog(Voltage) |
| Confezione | Tape and Reel |
| Tensione d'esercizio tipica | 3.3|5 |
| Nome standard sulla confezione | SOIC |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Tipo di interfaccia | Serial (2-Wire) |
| Montaggio | Surface Mount |
| Forma conduttore | Gull-wing |
| Temperatura d'esercizio minima | -40 |
| Package Width | 4(Max) |
| Massima temperatura d'esercizio | 125 |
| Tensione d'alimentazione d'esercizio massima | 5.5 |
| Confezione fornitore | SOIC N |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| RoHS UE | Compliant |
| Funzione | Temp Sensor |
| Guadagno del sensore | 10mV/°C |
| Numero dei pin | 8 |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | TMP36 |
| Digital Output - Bus Interface | 2-Wire |
| Gain | 10 mV |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC N |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Other Names | TMP36GSZ-REELCT |
咨询QQ
热线电话