所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 100PQFP |
| Family Name | TLCS-900 |
| Program Memory Type | ROMLess |
| Maximum Speed | 25 MHz |
| Data Bus Width | 16 Bit |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Interface Type | SIO/UART |
| On-Chip ADC | 4-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 56 |
| Number of Timers | 6 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| ADC Bits | 10 |
| ADC Channels | 4 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Supplier Package | PQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Clock Rate | 25 |
| Data Bus Width | 16 |
| Maximum Speed | 25 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 100 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Programmability | No |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tube |
| Core Processor | 900/H |
| Core Size | 16-Bit |
| Oscillator Type | External |
| Data Converters | A/D 4x10b |
| Connectivity | EBI/EMI, SIO, UART/USART |
| Number of I /O | 56 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Package / Case | 100-BFQFP |
| Speed | 25MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 速度 | 25MHz |
| 核心处理器 | 900/H |
| 操作温度 | -20°C ~ 70°C |
| 程序存储器类型 | ROMless |
| 数据转换器 | A/D 4x10b |
| 核心尺寸 | 16-Bit |
| 封装/外壳 | 100-BFQFP |
| 连接性 | EBI/EMI, SIO, UART/USART |
| I/O 数量 | 56 |
| 系列 | TLCS-900/H |
| 外设 | DMA, WDT |
| 电压 - 电源 (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Number of ADC Channels | 4 Channel |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Number of I/Os | 56 I/O |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Core | TLCS-900 |
| Series | TMP95C061BFG |
| Brand | Toshiba |
| Length | 14 mm |
| Height | 2.7 mm |
| Number of Timers/Counters | 6 Timer |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Maximum Clock Frequency | 25 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话