所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Type | High Side Switch|USB Power Distribution Switch |
| Number of Switches | 1 |
| Input Voltage Range | 2.7 to 5.5 V |
| Current Limit | 2.2 A |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Power Switch ICs - USB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Current Limit | 2.2 |
| Minimum Input Voltage | 2.7 |
| Package Width | 4(Max) |
| Screening Level | Industrial |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds (On) | 36 mOhm |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | TPS2033 |
| Unit Weight | 0.002561 oz |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Short Circuit Current Limit | 2.2 A |
| Rad Hardened | No |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Continuous Current | 1.5 |
| Enable | Active High |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Rating | Catalog |
| Vin | 5.5 |
| Reference Design | |
| Datasheet | SLVS190C |
| Package Group | SOIC |
| TI Design | |
| Current Limit Topology | Constant-Current |
| USB Switch rDS(on) | 33 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| HiRel |
咨询QQ
热线电话