所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SOT-23 |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Output Current | 0.5|0.1 A |
| Input Voltage Range | 2.7 to 4 V |
| Operating Temperature | -40 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 4 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOP-5 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Current | 0.5 A, 0.1 A |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Input Voltage Range | 2.7 to 4 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Package Height | 1.3(Max) |
| Maximum Output Current | 0.5|0.1 |
| Package Width | 1.75(Max) |
| PCB | 5 |
| Package Length | 3.05(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| FET Type | N and P-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Applications | Handheld/Mobile Devices |
| Current - Supply | 14µA |
| Current - Output (Max) | 500mA, 100mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 4 V |
| Type | Source Selector Switch |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Package/Case | SC-74A, SOT-753 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | TPS2102 |
| Unit Weight | 0.000459 oz |
| Package Type | SOT-23 |
| Screening Level | Commercial |
| Rad Hardened | No |
咨询QQ
热线电话