所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP |
| Operation | Autoswitching |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Output Current | 0.75 A |
| Input Voltage Range | 1.5 to 5.5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | RoHS Compliant |
| On Resistance (Max) | 120 mOhms |
| Operating Supply Voltage | 2.8 V to 5.5 V |
| Supply Current (Max) | 1 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-8 |
| Current Limit | 0.31 A to 0.75 A |
| Maximum Power Dissipation | 386.84 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Current | 0.75 A |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 150 |
| Switch Current (Max) | 1 uA |
| Supplier Package | TSSOP |
| Input Voltage Range | 1.5 to 5.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Maximum Output Current | 0.75 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Screening Level | Industrial |
| PCB | 8 |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| FET Type | N-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Delay Time - ON | 500µs |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Applications | Handheld/Mobile Devices |
| Delay Time - OFF | 3ms |
| Current - Supply | 55µA |
| Current - Output (Max) | 750mA |
| Voltage - Supply | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Type | Source Selector Switch |
| Other Names | 296-14204-5 |
| Package/Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | TPS2112 |
| Unit Weight | 0.001376 oz |
| Supply Current - Max | 1 uA |
| On Resistance - Max | 120 mOhms |
| Switch Current - Max | 1 uA |
| Package Type | TSSOP |
| Mode Of Operation | Autoswitching |
| Rad Hardened | No |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 150 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | |
| Bits | |
| HiRel | |
| Package Group | TSSOP |
| Output Type | |
| Reference Design | |
| Additional Features | |
| VCC | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SLVS446 |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Schmitt Trigger | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | |
| Bandwidth | |
| Voltage | |
| 电流 - 输出(最大值) | 750mA |
| 电压 - 电源 | 2.8 V ~ 5.5 V |
| 延迟时间 - 关闭 | 3ms |
| 内部开关 | Yes |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| FET 类型 | N-Channel |
| 延迟时间 - 开启 | 500µs |
| 类型 | Source Selector Switch |
| 应用 | Handheld/Mobile Devices |
| 比率 - 输入/输出 | 2:1 |
| 电流 - 电源 | 55µA |
| 最大输出电流 | 0.75A |
| 输出数目 | 1 |
| 输入数目 | 2 |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 1.15mm |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 宽度 | 4.4mm |
| 封装类型 | TSSOP |
| 最小输入电压 | 1.5 V |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 3mm |
| 操作 | 自动切换 |
| 尺寸 | 3 x 4.4 x 1.15mm |
| 最大输入电压 | 5.5 V |
| Product | Power Multiplexers |
| Brand | Texas Instruments |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Pd - Power Dissipation | 386.84 mW |
| Supply Voltage - Min | 2.8 V |
咨询QQ
热线电话