所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Fault Management | Latched Off |
| Typical Circuit Breaker Threshold Voltage | 73 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 14 |
| Screening Level | Industrial |
| Type | Positive Voltage |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 14 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 13 |
| External Sense Resistor | Yes |
| External FET | N-Channel |
| PGOOD Output Logic | Active High |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Programmable Features | Circuit Breaker, Fault Timeout, Slew Rate |
| Features | Latched Fault, UVLO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 500µA |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 13 V |
| Internal Switch(s) | No |
| Feature Pins | DISCH, ENABLE, /FAULT, ISET, PWRGD, TIMER, VREG |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product | Controllers & Switches |
| Product Category | Hot Swap Voltage Controllers |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | TPS2331 |
| Unit Weight | 0.004706 oz |
| Supply Voltage - Max | 13 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Supply Current | 1 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Family Name | TPS2331 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 13 V |
| Linear Misc Type | Positive Voltage |
| Product Length (mm) | 8.65 mm |
| Product Depth (mm) | 3.91 mm |
| Product Height (mm) | 1.58 mm |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Current Limit Threshold | Adjustable |
| Design Support | Calculation Tool EVM |
| Functional Diagram | |
| Current Limit Accuracy | Adjustable |
| ON_OFF Control Input(s) | EN |
| Package Group | SOIC TSSOP |
| FET Protection | |
| Reference Design | |
| Vabsmax_cont | 15 |
| Power Measurement Accuracy | - |
| Datasheet | SLVS277G |
| Voltage Measurement Accuracy | - |
| Fault Response | Latch Off |
| Special Features | |
| Current Limit Function Enabled | |
| Rating | Catalog |
| Channel(s) Controlled | 1 |
| TI Design | |
| Vin | 13 |
| Digital Interface | |
| Current Measurement Accuracy |
咨询QQ
热线电话