所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | WQFN (RVC) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Design Support | |
| Functional Diagram | fbd_slvscf3a.gif |
| HiRel | |
| Package Group | WQFN |
| FET Protection | |
| Reference Design | Y |
| Vabsmax_cont | 20 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SLVSCF3A |
| Special Features | |
| Current Limit Function Enabled | |
| Rating | |
| Channel(s) Controlled | |
| TI Design | Y |
| Vin | 18 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 18 V |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Product | eFuse Power Switches |
| Development Kit | TPS25940EVM-635 |
| Series | TPS25940A |
| Brand | Texas Instruments |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| On Resistance - Max | 64 mOhms |
| Type | High Side |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | WQFN-20 |
| Current Limit | 5.3 A |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话