所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 2.87 V |
| Maximum Reset Active Time | 30 ms |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 V |
| Watchdog Timer | Yes |
| Maximum Supply Current | 25 uA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Driver | Open Drain |
| Maximum Power Dissipation | 437 mW |
| Monitored Voltage | 2.5|3|3.3|5 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 3 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Supervisory Circuits |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Undervoltage Threshold | 2.87 V |
| Overvoltage Threshold | 3 V |
| Output Type | Open Collector/Drain Output Driver |
| Manual Reset | Not Resettable |
| Watchdog | Watchdog |
| Battery Backup Switching | No Backup |
| Power-Up Reset Delay (Typ) | 30 ms |
| Supply Voltage - Max | 6 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Packaging | Reel |
| Chip Enable Signals | No |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Fail Detection | No |
| Series | TPS3813K33-Q1 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Supply Current (Typ) | 25 uA |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Typical Reset Threshold Voltage | 2.93 |
| Package Width | 1.75(Max) |
| PCB | 6 |
| Screening Level | Automotive |
| Maximum Power Dissipation | 437 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 2.87 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 3 |
| Monitored Voltage | 2.5|3|3.3|5 |
| Package Length | 3.05(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Reset Active Time | 30 |
| Package Height | 1.3(Max) |
| Maximum Supply Current | 25 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Reset | Active Low |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Reset Timeout | 20 ms Minimum |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names | 296-23955-2 |
| Package/Case | SOT-23-6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Current | 25 uA |
| Unit Weight | 0.000473 oz |
| Threshold Voltage | 2.5 V, 3 V, 3.3 V, 5 V |
| Reset Delay Time | 30 ms |
| Power Dissipation | 0.437 W |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SOT-23 |
| Number of Elements | 1 |
| Reset Active Time | 30ms |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Supply Current | 0.025 mA |
| Monitored Voltage 1 (Typ) | 2.5/3/3.3/5 V |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Reset Threshold Voltage (Max) | 3 V |
| Reset Threshold Voltage (Min) | 2.87 V |
| No. of Supervisors / Monitors | :1 |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :6V |
| Reset Type | :Active-Low, Open-Drain |
| Digital IC Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :6 |
| Delay Time | :25ms |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.000033 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DBV) | 6 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Threshold Voltage 1 | 2.93 |
| VCC | 2 |
| TI Design | |
| Functional Diagram | fbd_sprs288d.gif |
| Reference Design | |
| Package Group | SOT-23 |
| Datasheet | SPRS288D |
| Output Driver Type / Reset Output | Active-low Open-drain |
| Time Delay | 25 |
| Special Features | Watchdog Timer |
| HiRel | |
| # of supplies monitored | 1 |
咨询QQ
热线电话