所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 2, Non-Isolated |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Frequency - Switching | 700kHz |
| Regulator Topology | Buck |
| Voltage - Output | 1.2V, 3.3V |
| Current - Output | 2A, 2A |
| Utilized IC / Part | TPS54294 |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 18 V |
| Supplied Contents | Board |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Evaluation Modules |
| Product Category | Power Management IC Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of | TPS54294 |
| Output Voltage | 0.76 V to 7 V |
| Type | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| RoHS | No |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 1 |
| Tariff No. | 84733020 |
咨询QQ
热线电话