所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20HTSSOP EP |
| Function | Step Up |
| Output Current | 200(Min) mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package Name | TSSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 20 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Supplier Package | HTSSOP EP |
| Package Length | 6.6(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Output Current | 200(Min) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 320kHz |
| Supplier Device Package | 20-HTSSOP |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 200mA |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Type | Step-Up (Boost), Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Voltage - Input | 1.8 V ~ 3.6 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product Category | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | TPS60121 |
| Unit Weight | 0.002885 oz |
| Width | 4.4 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.8 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | HTSSOP (PWP) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | 450 |
| Functional Diagram | |
| Vout | 3.3 |
| Efficiency | |
| Package Group | HTSSOP |
| Reference Design | |
| Topology | Boost |
| Operating Temperature Range | |
| Iout | 0.2 |
| Datasheet | SLVS257B |
| Special Features | Enable Power Good |
| Market Segment | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Iq | 0.055 |
| Vin | 3.6 |
| Product | Voltage Regulators |
| Brand | Texas Instruments |
| Input Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| Input Voltage MAX | 3.6 V |
| Length | 6.5 mm |
| Input Voltage MIN | 1.8 V |
| Height | 1.15 mm |
咨询QQ
热线电话