所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24HTSSOP EP |
| Maximum Clock Frequency | 2.1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.8 V |
| Maximum Power Dissipation | 3300 mW |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of Outputs | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP |
| Voltage - Output | Multiple |
| Packaging | Tube |
| Applications | Controller, TFT LCD |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.8 V |
| Package/Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 7.8 x 4.4 x 1.15mm |
| Height | 1.15mm |
| Length | 7.8mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Pin Count | 24 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Width | 4.4mm |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Product Category | LCD Drivers |
| Series | TPS65105 |
| Unit Weight | 0.003460 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | HTSSOP-24 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | HTSSOP (PWP) | 24 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 60 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Charge Pump | 2 |
| Target Application | Medium Form Factor |
| Vin | 5.8 |
| VGH / Vpos (Igh) | |
| VCOM | 1 OpAmp - Unity Gain |
| Datasheet | SLVS496C |
| DC/DC Converter | 1 |
| LDO | 1 |
| Reference Design | Y |
| TI Design | Y |
| Package Group | HTSSOP VQFN |
| Special Function |
咨询QQ
热线电话