所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24VQFN EP |
| Maximum Clock Frequency | 2.1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.8 V |
| Maximum Power Dissipation | 3300 mW |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 3300 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 24 |
| Package Width | 4.15(Max) |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Package Length | 4.15(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.8 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 24 |
| Maximum Clock Frequency | 2.1 |
| Lead Shape | No Lead |
| Number of Outputs | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |
| Voltage - Output | Multiple |
| Applications | Controller, TFT LCD |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.8 V |
| Other Names | 296-18993-2 |
| Package/Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | LCD Drivers |
| Series | TPS65105 |
| Unit Weight | 0.001524 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | QFN-24, 4 x 4 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Frequency (Max) | 2.1 MHz |
| Power Dissipation | 3300 W |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.8 V |
| Frequency | 2.1 MHz |
| Package Type | VQFN EP |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | VQFN (RGE) | 24 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Rating | Catalog |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Charge Pump | 2 |
| Target Application | Medium Form Factor |
| Vin | 5.8 |
| VGH / Vpos (Igh) | |
| VCOM | 1 OpAmp - Unity Gain |
| Datasheet | SLVS496C |
| DC/DC Converter | 1 |
| LDO | 1 |
| Reference Design | Y |
| TI Design | Y |
| Package Group | HTSSOP VQFN |
| Special Function | |
| Operating Supply Current | 700 uA |
| Product | LCD Supplies |
| Output Current | 20 mA |
| Input Voltage Range | 2.7 V to 5.8 V |
| Application | LCD Displays |
| Output Voltage Range | 5 V to 15 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation | 3.3 W |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Type | LCD Bias |
| Brand | Texas Instruments |
| Input Current | 0.7 mA |
咨询QQ
热线电话