所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16VQFN EP |
| Operating Supply Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of Outputs | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Voltage - Output | 3 V ~ 5.6 V, Adj up to 20V, Adj down to -18V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Converter, TFT, LCD |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Other Names | 296-17184-2 |
| Package/Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | LCD Drivers |
| Series | TPS65124 |
| Unit Weight | 0.000808 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | QFN-16, 3 x 3 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 250 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | VQFN EP |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | QFN (RGT) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| LDO | 0 |
| Target Application | Small Form Factor |
| VGH / Vpos (Igh) | |
| Special Function | Adjustable Sequencing |
| Charge Pump | 0 |
| Package Group | QFN |
| VCOM | No VCOM |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SLVS531A |
| DC/DC Converter | 3 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Vin | 5.5 |
| Features | Adjustable sequencing |
| Development Kit | TPS65124EVM-076 |
| Brand | Texas Instruments |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话