所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20VQFN EP |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | PMIC Solutions |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | QFN-20 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 3.65(Max) |
| PCB | 20 |
| Package Length | 4.65(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | No Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (3.5x4.5) |
| Applications | Power Supplies |
| Current - Supply | 75µA |
| Voltage - Supply | 2.2 V ~ 6.5 V |
| Package/Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 296-22499-1 |
| Series | TPS75003-EP |
| Unit Weight | 0.001668 oz |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| DSCC # | V62/07614-01XE |
| Package | Pins | VQFN (RHL) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Step-Up DC/DC Controller | 2 |
| Switching Frequency | |
| Functional Diagram | |
| Package Group | VQFN |
| Step-Down DC/DC Controller | 2 |
| Step-Down DC/DC Converter | |
| HiRel | Y |
| Processor Supplier | |
| Vout | 6.5 |
| LDO | 1 |
| Step-Up DC/DC Converter | |
| Reference Design | |
| Processor Name | |
| Vin | 6.5 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Iout | 3 |
| Datasheet | SGLS311A |
| Special Features | |
| Rating | HiRel Enhanced Product |
| TI Design | |
| Iq | 0.075 |
| Regulated Outputs | 3 |
| Shutdown Current | 0.05 |
| Brand | Texas Instruments |
咨询QQ
热线电话