所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 2.7 V |
| Maximum Input Voltage | 10 V |
| Maximum Output Current | 0.1 A |
| Output Voltage | 0.7 to 5.5 V |
| Line Regulation | 0.04(Typ) %/V |
| Load Regulation | 12(Typ) mV |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Package Width | 1.75(Max) |
| Minimum Input Voltage | 2.7 |
| PCB | 5 |
| Screening Level | Automotive |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 3.05(Max) |
| Special Features | Current Limit|Thermal Protection |
| Pin Count | 5 |
| Package Height | 1.3(Max) |
| Output Voltage | 0.7 to 5.5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.1 |
| Maximum Input Voltage | 10 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output | 0.7 V ~ 5.5 V |
| Current - Output | 100mA (Max) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 10 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 296-36846-1 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Series | TPS76201-Q1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Regulator Output Type | Adjustable |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | SOT-23 |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage | 10 V |
| Input Voltage (Min) | 2.7 V |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Output Current | 0.1 A |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DBV) | 5 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_slvsao7.gif |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| Accuracy | 3 |
| Fixed Output Options | |
| Vout | 5.5 |
| Package Group | SOT-23 |
| Output Options | Adjustable Output |
| Reference Design | |
| Additional Features | Enable Overcurrent Protection Thermal Shutdown |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Output Capacitor Type | Non-Ceramic |
| Iout | 0.1 |
| Datasheet | SLVSAO7 |
| Vout2 | |
| Noise | 60 |
| Vdo | 100 |
| Rating | Automotive |
| TI Design | |
| Iq | 0.02 |
| PSRR @ 100KHz | 40 |
| Vin | 10 |
| Regulated Outputs | 1 |
| Operating Supply Current | 20 uA |
| Output Voltage Range | 700 mV to 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | LDO Regulators |
| Brand | Texas Instruments |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 60 dB |
| Input Voltage MAX | 10 V |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Dropout Voltage - Max | 100 mV |
| Input Voltage MIN | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Dropout Voltage | 100 mV |
咨询QQ
热线电话