所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3528-21,B |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Voltage | 16 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | B |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.5 Ohm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Depth | 2.8 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 10 uF |
| Voltage Rating | 16 V |
| ESR | 500 mOhms |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3528 |
| Height | 2.1 mm |
| Mfr Case Code | B Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | TPS |
| Product | Tantalum Solid Low ESR Standard Grade |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 2.8 mm W x 3.5 mm L |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Package / Case | 1210 (3528 metric) |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Polarity | Polar |
| Product Length | 3.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 1.6 |
| Equivalent Series Resistance Type | Low |
| Product Depth | 2.8 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 1.9 |
| Dissipation Factor | 6 |
| Equivalent Series Resistance | 0.5 |
| Unit Pack | 2000 |
| MOQ | 4000 |
| Case Length | 3.5 mm |
| Case Width | 2.8 mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话