所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7343-31,D |
| Capacitance Value | 150 uF |
| Voltage | 10 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | D |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | 0.1 Ohm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Product Height | 2.9 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product | Tantalum Solid Low ESR Standard Grade |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| ESR | 100 mOhms |
| Voltage Rating | 10 V |
| Series | TPS |
| Case Code - mm | 7343 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Height | 3.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 150 uF |
| Case Length | 7.30 mm |
| Case Code - in | 2917 |
| Package / Case | 2917 (7343 metric) |
| Case Width | 4.30 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mfr Case Code | D Case |
咨询QQ
热线电话