所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | No |
| Capacitance | 47 uF |
| Voltage Rating | 25 V |
| ESR | 250 mOhms |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code - in | 2917 |
| Case Code - mm | 7343 |
| Height | 3.1 mm |
| Mfr Case Code | D Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | TPS |
| Product | Tantalum Solid Low ESR Standard Grade |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 4.3 mm W x 7.3 mm L |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Leakage Current | 9.4 uA |
| Package / Case | 2917 (7343 metric) |
| Ripple Current | 0.775 A |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 7.3 mm |
| Case Width | 4.3 mm |
咨询QQ
热线电话