所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Chip |
| Current Rating | 7 A |
| Acting | Slow Blow |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Surface Mount Fuses |
| Product Type | Surface Mount Fuse |
| Voltage Rating AC | 32 V |
| Voltage Rating DC | 32 V |
| Fuse Type | Time Delay / Slow Blow |
| Fuse Size / Group | 1206 (3216 metric) |
| Dimensions | 3.2 mm L x 1.6 mm W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | 3216TD |
| Body Material | Glass, Ceramic |
| Case Height | 0.9 mm |
| Case Length | 3.2 mm |
| Case Width | 1.6 mm |
| Interrupt Rating | 35 Amps |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 0.006 Ohms |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Voltage Rating | 32 V |
| Part # Aliases | TR-3216TD7-R |
| Product Length | 3.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 1.6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| Maximum AC Voltage Rating | 32 |
| Product Height | 1 |
| Maximum DC Voltage Rating | 32 |
| Current Rating | 7 |
| Package/Case | 1206 |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Rating - AC | 32V |
| Approvals | cULus |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W x 0.039" H (3.20mm x 1.60mm x 1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage Rating - DC | 32V |
| Response Time | Slow |
| DC Cold Resistance | 0.0095 Ohm |
| Melting I²t | 18 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 283-2803-6 |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
| Standard Pack: | 2,500 |
| Voltage Rating VAC | :32V |
| Voltage Rating VDC | :32V |
| Fuse Current | :7A |
| Breaking Capacity | :35A @ 32VAC/VDC |
| Blow Characteristic | :Time Delay |
| Fuse Case Style | :1206 |
| External Depth | :3.2mm |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85361010 |
咨询QQ
热线电话