所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48VQFN EP |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Modulator / Demodulator |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | PVQFN-N48 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Programmable | Yes |
| Typical Noise Figure | 13.5 |
| Device Type | Demodulator |
| Modulation Type | Balanced |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Width | 7.15(Max) |
| Maximum I/Q Frequency | 2000 |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Package Length | 7.15(Max) |
| PCB | 48 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 48 |
| Lead Shape | No Lead |
| Function | Demodulator |
| RF Frequency | 1.7GHz ~ 2GHz |
| Noise Figure | 14.5dB |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Current - Supply | 360mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| LO Frequency | 1.7GHz ~ 2GHz |
| Gain | 45dB |
| Package/Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | TRF3710 |
| Unit Weight | 0.004868 oz |
| Package Type | VQFN EP |
| Screening Level | Industrial |
| Rad Hardened | No |
咨询QQ
热线电话