所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| EU RoHS | RoHS Not Applicable |
| Frequency | 13.56MHz |
| Supplied Contents | Board, Transponders |
| Standard Package | 1 |
| Type | Transceiver |
| Other Names | 296-29745 |
| For Use With/Related Products | TRF7960A |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Evaluation Modules |
| Product Category | RFID Transponder Tools |
| Tool Is For Evaluation Of | TRF7960A |
| Interface Type | Parallel, SPI, USB |
| For Use With | ISO15693 |
| RoHS | No |
| Silicon Manufacturer | :Texas Instruments |
| Silicon Core Number | :MSP430 |
| Kit Application Type | :Wireless Development |
| Application Sub Type | :RF Transceiver |
| Kit Contents | :- |
| Features | :On-board 13.56MHz Loop Antenna & Interface, Protocol Indication LEDs, Power Selection Jumper |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Silicon Family Name | :MSP430F2xx |
| Weight (kg) | 0.25 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话