所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 32VQFN EP |
| Family | TRF7960 |
| Operating Temperature | -40 to 110 °C |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | RFID Transponders |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 110 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | VQFN-32 EP |
| Packaging | Reel |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Function | Read Only |
| Maximum Operating Temperature | + 110 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 110 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 32 |
| Package Width | 5.15(Max) |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Package Length | 5.15(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 32 |
| Lead Shape | No Lead |
| Features | ISO14443-A, ISO14443-B, ISO15693, ISO18000-3, Tag-it™ |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (5x5) |
| RF Type | Read Only |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 481-1111-6 |
| Component Type | Reader |
| Dimensions | 212.7 x 190.5 x 31.8mm |
| Height | 31.8mm |
| Length | 212.7mm |
| Maximum Output Power | 200mW |
| Supply Voltage | 2.7 → 5.5V |
| Supported Bus Interfaces | SPI |
| Width | 190.5mm |
| Series | TRF7960 |
| Unit Weight | 0.002533 oz |
| Operating Temp Range | -40C to 110C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| DELETED | Compliant |
| Frequency Max | :13.56MHz |
| RFID IC Type | :Reader |
| Programmable Memory | :- |
| Output Power | :200mW |
| RF IC Case Style | :QFN |
| No. of Pins | :32 |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Current Consumption | :120mA |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Base Number | :7960 |
| Frequency Range | :13.56MHz |
| Modulation Type | :ASK, OOK |
| Operating Temperature Max | :110°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Sensitivity | :1.2mVPP |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 110 |
| Package | Pins | VQFN (RHB) | 32 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Functional Diagram | |
| Stand-by (mA) | |
| RX Current (Lowest) | |
| Package Size (mm) | 5 x 5 |
| Standard | ISO 14443A ISO 14443B ISO 15693 ISO 18000-3 |
| TX - full power (mA) | |
| Package Type | 32QFN |
| Operating Temperature Range (°C) | -40 to +110 |
| Reference Design | |
| Current Consumption (mA) | 10 |
| Supply voltage | 2.7 to 5.5 |
| Datasheet | SLOU186F |
| Power down (uA) | |
| TX - half power (mA) | |
| TI Design | |
| FIFOs | |
| Output Power (mW) | 100 200 |
咨询QQ
热线电话