所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Input Voltage MAX | 26 V |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.2 V at 100 mA |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 1 % |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220 |
| Input Bias Current (Max) | 10 mA |
| Input Voltage MIN | - 18 V |
| Line Regulation | 0.5 % |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Voltage Regulation Accuracy | 2 % |
| Part # Aliases | C0 |
| Dropout Voltage - Max | 0.2 V at 100 mA |
| Input Bias Current - Max | 10 mA |
| Series | TS2940xx |
| Brand | Taiwan Semiconductor |
咨询QQ
热线电话