所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5DSBGA |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 25@1.65V Ohm |
| Maximum Turn-Off Time | 15.5@1.8V ns |
| Maximum Turn-On Time | 18@1.8V ns |
| Switch Architecture | SPST |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Single SPST |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.65 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Switches | 1 |
| Switch Configuration | SPST |
| On Resistance (Max) | 0.9 Ohms |
| On Time (Max) | 7 ns |
| Off Time (Max) | 11.5 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | WCSP-5 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Supply Current | 0.00001 mA |
| Supply Current (Max) | 0.1 uA |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 0.9 |
| PCB | 5 |
| Maximum On Resistance | 25@1.65V |
| Maximum Turn-Off Time | 15.5@1.8V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.0001@5.5V |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | DSBGA |
| Standard Package Name | BGA |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Number of Inputs per Chip | 1 |
| Package Length | 1.4 |
| Pin Count | 5 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.65 |
| Package Height | 0.3 |
| Maximum Turn-On Time | 18@1.8V |
| Lead Shape | Ball |
| Function | Switch |
| Circuit | 1 x SPST - NO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5-DSBGA, 5-WCSP (1.4x0.9) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 10nA |
| On-State Resistance | 900 mOhm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Other Names | 296-21191-2 |
| Package/Case | 5-XFBGA, WLCSP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 7 ns |
| Series | TS5A3166 |
| Unit Weight | 0.000056 oz |
| Supply Current - Max | 0.1 uA |
| On Resistance - Max | 0.9 Ohms |
| Off Time - Max | 11.5 ns |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 1.65 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Single SPST |
| Analog Switch ON Resistance | 3.4@1.65V ohm |
| Package Type | DSBGA |
| Analog Switch Turn Off Time | 17.5@1.8V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 19@1.8V ns |
| DELETED | Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | DSBGA (YZP) | 5 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | fbd_scds186c.gif |
| Technology Family | |
| Mux Configuration | |
| HiRel | |
| Package Group | DSBGA SOT-23 SC70 |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Harmonic Distortion Low Power |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCDS186C |
| Schmitt Trigger | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 1.7 |
| Crosstalk | No |
| Channels | 1 |
| Bandwidth | 200 |
| Supply Type | Single Supply |
| Switch Continuous Current | 100 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Switch Voltage - Max | 5 V |
| Tradename | NanoStar |
| Length | 1.4 mm |
| Height | 0.3 mm |
咨询QQ
热线电话