所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 12.5@4.75V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 3@5V@-40C to 85C ns |
| Multiplexer Architecture | 1:4 |
| Maximum Turn-On Time | 200@5V@-40C to 85C ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual 1:4 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Power Switch ICs - POE / LAN |
| RoHS | RoHS Compliant |
| On Resistance (Max) | 3 Ohms |
| On Time (Max) | 200 ns |
| Off Time (Max) | 200 ns |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Propagation Delay Time | 3 ns |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Circuit | 2 x 1:4 |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 200 ns |
| Series | TS5N214 |
| Unit Weight | 0.002183 oz |
| On Resistance - Max | 3 Ohms |
| Off Time - Max | 200 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 8 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Supply Current | 10@5.25V@-40C to 85C mA |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Dual 1 |
| Analog Switch ON Resistance | 12.5@4.75V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 200@5V@-40C to 85C ns |
| Analog Switch Turn On Time | 200@5V@-40C to 85C ns |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 90 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | |
| Bits | |
| HiRel | |
| Package Group | SSOP TSSOP |
| Output Type | |
| Reference Design | |
| Additional Features | IOFF |
| VCC | 5.25 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCDS206 |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Schmitt Trigger | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 3 |
| Bandwidth | 25 |
| Voltage |
咨询QQ
热线电话