所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2T-1 3/4 |
| Type | IrLED |
| Number of LEDs | 1 |
| LED Material | GaAlAs |
| Intensity | 500 mW/sr |
| Peak Wavelength | 950 nm |
| Lens Appearance | Colored |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 34 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Infrared Emitters |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Wavelength | 940 nm |
| Beam Angle | +/- 17 |
| Radiant Intensity | 60 mW/sr |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | T-1 3/4 |
| Packaging | Bulk |
| Fall Time | 800 ns |
| Forward Current | 100 mA |
| Forward Voltage | 1.35 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Shape | Circular |
| Mounting Style | Through Hole |
| Power Rating | 210 mW |
| Rise Time | 800 ns |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 2 |
| Maximum Forward Current | 100 |
| Viewing Angle | 34 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3 |
| Peak Wavelength | 950 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lens Dimensions | 5x5x7.7 |
| Supplier Package | T-1 3/4 |
| Standard Package Name | T-1 3/4 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| High Brightness | Yes |
| Pin Count | 2 |
| Package Height | 8.7 |
| Package Diameter | 5.8 |
| Maximum Power Dissipation | 160 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Matchcode | TSAL6200 |
| Wavelength (pea | 940nm |
| Power dissip | 160mW |
| T(A) min | -55°C |
| Forward current | 100mA |
| Unit Pack | 4000 |
| Standard Leadtime | 7 weeks |
| MOQ | 4000 |
| Case type | EMITTER |
| Rise/Fall time | 0.8µs |
| Reverse voltage | 5V |
| T(A) max | 100°C |
| Forward voltage | 1.35V |
| Automotive | NO |
| Radiant Intens. | 60mW/sr |
| Emission Angle | 34Degree |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 1.35V |
| Orientation | Top View |
| Mounting Type | Through Hole |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 40mW/sr @ 100mA |
| Current - DC Forward (If) | 100mA |
| Other Names | 751-1204 |
| Package/Case | Radial, 5mm Dia (T 1 3/4) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5mm |
| Number of Pins | 2 |
| Package Size | 5mm |
| Package Type | 5 mm |
| Maximum Forward Current | 100 mA |
| Lum Intensity | 500mW/sr mcd |
| Power Dissipation | 160 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Shape Type | Circular |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Lens Type | Colored |
| Lens Dimensions | 5x5x7.7 mm |
| Test Current (It) | 100 mA |
| Chip Material | GaAlAs |
| Main Category | IrLED |
| Rad Hardened | No |
| Product Depth (mm) | 5.8 mm |
| Product Height (mm) | 8.7 mm |
| Product Length (mm) | 5.8 mm |
| Luminous Intensity | 500mW/sr |
| DELETED | Compliant |
| Forward Current If(AV) | :100mA |
| Fall Time tf | :800ns |
| Forward Voltage VF Max | :1.35V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Diode Case Style | :T-1 3/4 (5mm) |
| No. of Pins | :2 |
| Forward Current If | :100mA |
| Forward Current If Max | :1A |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :1.35V |
| Wavelength Typ | :940nm |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85414010 |
| Angle of Half Sensitivity ± | :17° |
| Radiant Intensity Max | :200mW/Sr |
| Radiant Intensity Min | :40mW/Sr |
| Bulb Size | :T-1 3/4 (5mm) |
| LED / Lamp Size | :T-1 3/4 |
| Turn Off Time | :800ns |
| Turn On Time | :800ns |
| Voltage Vf Typ | :1.35V |
| Optical power | 210mW |
| Material | GaAlAs |
| LED diameter | 5mm |
| Viewing angle | 17° |
| Gross weight | 0.31 g |
| Diode type | IR transmitter |
| LED lens | transparent, blue-gray |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 400 |
| spg | 400 |
咨询QQ
热线电话