所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 80HTQFP EP |
| Family | TVP5147M1 |
| Type | Decoder |
| Number of ADCs | 2 |
| ADC/DAC Resolution | 11 Bit |
| Standard Input Type | NTSC|PAL|SECAM |
| Standard Output Type | ITU-R BT.601/656 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|3.3 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Maximum Operating Temperature | 70 °C |
| Power Supply Type | Analog|Digital |
| Typical Supply Current | 39|55|135 mA |
| Standard Package | Trays |
| Standard Package | Rail / Tube |
| ADC/DAC Resolution | 11 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 12 |
| PCB | 80 |
| Screening Level | Commercial |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|3.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Supply Current | 39|55|135 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | HTQFP EP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Length | 12 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65|3 |
| Pin Count | 80 |
| Package Height | 1 |
| Packaging | Tray |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.95|3.6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Supply, Analog | 1.8V, 3.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 80-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 80-HTQFP (12x12) |
| Applications | LCD TV/Monitor |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V, 3.3V |
| Other Names | 296-18307 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 12.20 x 12.20 x 1.05mm |
| Height | 1.05mm |
| Length | 12.20mm |
| Package Type | PQFP |
| Width | 12.20mm |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Product Category | Video ICs |
| Maximum Power Dissipation | 490 mW |
| Series | TVP5147M1 |
| Unit Weight | 0.012984 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Factory Pack Quantity | 96 |
| Supply Current | 6 mA |
| Resolution | 11 bit |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Rad Hardened | No |
| Number of ADC's | 2 |
| Resolution (Bits) | :11bit |
| Input Format | :Analogue |
| Output Format | :Digital |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| TV / Video Case Style | :HTQFP |
| No. of Pins | :80 |
| ADC Sample Rate | :30MSPS |
| No. of Input Channels | :2 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :5147 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Power Dissipation Pd | :490mW |
| Supply Voltage Range | :3V to 3.6V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话