所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 80HTQFP EP |
| Family | TVP5147PFP |
| Type | Decoder |
| Number of ADCs | 2 |
| ADC/DAC Resolution | 10 Bit |
| Standard Input Type | NTSC|PAL|SECAM |
| Standard Output Type | ITU-R BT.601/656 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|3.3 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Maximum Operating Temperature | 70 °C |
| Power Supply Type | Analog|Digital |
| Typical Supply Current | 135 mA |
| Standard Package | Tape & Reel |
| ADC/DAC Resolution | 10 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 12 |
| PCB | 80 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|3.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Supply Current | 135 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | HTQFP EP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Length | 12 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65|3 |
| Pin Count | 80 |
| Package Height | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.95|3.6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Supply, Analog | 1.8V, 3.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 80-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 80-HTQFP (12x12) |
| Applications | LCD TV/Monitor |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V, 3.3V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | Video ICs |
| Series | TVP5147 |
| Unit Weight | 0.012984 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 电压 - 电源,数字 | 1.8V, 3.3V |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 封装/外壳 | 80-TQFP Exposed Pad |
| 应用 | LCD TV/Monitor |
| 类型 | Video Decoder |
| 电压 - 电源,模拟 | 1.8V, 3.3V |
| Brand | Texas Instruments |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Length | 12 mm |
咨询QQ
热线电话