所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Standard Package | 3,000 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Thermal Resistance | * |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 300ns |
| Operating Temperature - Junction | * |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Package/Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Fast Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Brand | Vishay Semiconductors |
咨询QQ
热线电话