所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Case A |
| Configuration | Single |
| Peak Pulse Power Dissipation | 150 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 0.91 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 160 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 100 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 111 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 160V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | A, Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Voltage - Breakdown (Min) | 111V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 100V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 150W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 910mA (8/20µs) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Brand | Microsemi |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话