所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20TSSOP |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Output Type | 3-State |
| Operating Supply Voltage | 1.8|1.8/2.5|1.8/3.3|1.8/5|2.5|2.5/3.3|2.5/5|3.3|3.3/5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Number of Outputs/Channel | 1 |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 8 |
| Input Type | Logic |
| Data Rate | 100Mbps |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 3.6 V, 1.65 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay (Max) | 4ns |
| Package/Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 6.5 x 4.4 x 1.15mm |
| Height | 1.15mm |
| Length | 6.5mm |
| Maximum High Level Output Current | -0.02mA |
| Maximum Low Level Output Current | 0.02mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V, 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 9.5 ns @ 1.8 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.2 V, 1.65 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 20 |
| Width | 4.4mm |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product Category | Translation - Voltage Levels |
| Series | TXB0108 |
| Unit Weight | 0.002716 oz |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V, 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-20 |
| Propagation Delay Time | 9.5 ns |
| Supply Voltage - Min | 1.2 V, 1.65 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting | Surface Mount |
| Quiescent Current | 3.5 uA |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Abs. Propagation Delay Time | 35.6 ns |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.2/1.65 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6/5.5 V |
| High Level Output Current | -0.02 mA |
| Low Level Output Current | 0.02 mA |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| VCCA | 3.6 |
| VCCB | 5.5 |
| Technology Family | |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Bits | 8 |
| Functional Diagram | fbd_sces643f.gif |
| Package Group | BGA MICROSTAR JUNIOR DSBGA TSSOP USON VQFN |
| Reference Design | Y |
| VCC | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCES643F |
| Max Drive | 50 |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| Output Drive (IOL/IOH) | |
| TI Design | Y |
| Voltage |
咨询QQ
热线电话