所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Absolute Propagation Delay Time | 35.6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1.9 |
| PCB | 20 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|1.8/2.5|1.8/3.3|1.8/5|2.5|2.5... |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | 3-State |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | DSBGA |
| Standard Package Name | BGA |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum High Level Output Current | -0.02 |
| Package Length | 2.4 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.2/1.65 |
| Pin Count | 20 |
| Maximum Quiescent Current | 0.0035(Typ) |
| Package Height | 0.3 |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Maximum Low Level Output Current | 0.02 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6/5.5 |
| Lead Shape | Ball |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Standard Package | 3,000 |
| Number of Outputs/Channel | 1 |
| Supplier Device Package | 20-DSBGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 8 |
| Input Type | Logic |
| Data Rate | 100Mbps |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 3.6 V, 1.65 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay (Max) | 4ns |
| Other Names | 296-29803-2 |
| Package/Case | 20-XFBGA, DSBGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Type | Bidirectional Voltage Level Translators |
| Product Category | Translation - Voltage Levels |
| Series | TXB0108 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V, 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay Time | 0.2 ns to 4 ns, 0.8 ns to 4 ns |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DSBGA-20 |
| Supply Current | 0.06 uA, 3.4 uA |
| Supply Voltage - Min | 1.2 V, 1.65 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Package Type | DSBGA |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Abs. Propagation Delay Time | 35.6 ns |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.2/1.65 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6/5.5 V |
| High Level Output Current | -0.02 mA |
| Low Level Output Current | 0.02 mA |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | DSBGA (YZP) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| VCCA | 3.6 |
| VCCB | 5.5 |
| Technology Family | |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Bits | 8 |
| Functional Diagram | fbd_sces643f.gif |
| Package Group | BGA MICROSTAR JUNIOR DSBGA TSSOP USON VQFN |
| Reference Design | Y |
| VCC | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCES643F |
| Max Drive | 50 |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| Output Drive (IOL/IOH) | |
| TI Design | Y |
| Voltage |
咨询QQ
热线电话