所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Output Type | 3-State|Open Drain |
| Operating Supply Voltage | 1.8/2.5|1.8/3.3|1.8/5|2.5|2.5/3.3|2.5/5|3.3|3.3/5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Absolute Propagation Delay Time | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1.75(Max) |
| PCB | 6 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8/2.5|1.8/3.3|1.8/5|2.5|2.5/3.3... |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum High Level Output Current | -0.02 |
| Package Length | 3.05(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65/2.3 |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Quiescent Current | 0.0144 |
| Package Height | 1.3(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6/5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Number of Outputs/Channel | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 1 |
| Input Type | Voltage |
| Data Rate | 24Mbps |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 3.6 V, 2.3 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay (Max) | 4.6ns |
| Package/Case | SOT-23-6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product Category | Translation - Voltage Levels |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | TXS0101 |
| Unit Weight | 0.000229 oz |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V, 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Propagation Delay Time | 260 ns |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V, 2.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOT-23 |
| Quiescent Current | 14.4 uA |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Abs. Propagation Delay Time | 260 ns |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.65/2.3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6/5.5 V |
| High Level Output Current | -0.02 mA |
| Low Level Output Current | 1 mA |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DBV) | 6 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| VCCA | |
| VCCB | |
| Technology Family | |
| tpd @ Nom Voltage | 4.2 |
| Bits | 1 |
| Functional Diagram | |
| Package Group | DSBGA SC70 SOT SOT-23 |
| Reference Design | |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 -55 to 125 |
| Datasheet | SCES638B |
| Max Drive | |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | 0.012 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| Output Drive (IOL/IOH) | |
| TI Design | |
| Voltage | 3.3 |
咨询QQ
热线电话