所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2I-FLAT |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1000 V |
| Peak Average Forward Current | 0.5 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 100 ns |
| Peak Reverse Current | 100 uA |
| Peak Forward Voltage | 3 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 10 A |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
咨询QQ
热线电话