所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | PC Mount with Bracket and Threads |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Coin Silver |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Locking Lever |
| Electrical Life | 100000 |
| Product Length | 6.86 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 47.09 |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Product Height | 12.7 |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 100 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Terminal Seal | Sealed |
| Series | 7000 |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - NONE - ON |
| Termination Style | Solder Lug |
| Mounting Style | Through Hole |
| Actuator | Paddle |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话