所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | PC Mount with Threads |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Coin Silver |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Locking Lever |
| Electrical Life | 100000 |
| Product Length | 12.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 6.86 |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Product Height | 36.83 |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 100 |
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Locking Lever |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Material | Aluminum |
| Actuator Length | 17.88mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Terminal Seal | Sealed |
| Series | 7000 |
| Contact Form | SPDT |
| Mounting Style | Through Hole |
| Actuator | Paddle |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话