所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SO N |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Typical Slew Rate | 0.5@±15V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 7.5@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.25@±15V uA |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Typical Voltage Gain | 100 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | Precision Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Input Bias Current | 0.25@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1 |
| Typical Voltage Gain | 100 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SO N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.05@±15V |
| Maximum Input Offset Voltage | 7.5@±15V |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 0.5@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 20 V |
| Slew Rate | 0.5 V/µs |
| Current - Input Bias | 70nA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话