所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Manufacturer Type | Precision Amplifier |
| Mounting | Surface Mount |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Input Bias Current | 0.075@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1 |
| Typical Voltage Gain | 100 |
| Power Supply Type | Dual |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum CMRR | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SO N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.01@±15V |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±15V |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Packaging | Tube |
| Typical Slew Rate | 0.5@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 100 |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 20 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 0.5 V/µs |
| Current - Input Bias | 25nA |
| Voltage - Input Offset | 700µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | 497-4084-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Offset Voltage | 2 mV |
| Power Dissipation | 0.5 W |
| Operating Temp Range | -40C to 105C |
| Package Type | SO N |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/�12 V |
| Input Bias Current | 75 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15 V |
| Voltage Gain in dB | 100 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 1MHz |
咨询QQ
热线电话