所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Linear Regulators - Standard |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Positive |
| Output Voltage | 8 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Load Regulation | 160 mV |
| Input Voltage MAX | 25 V |
| Line Regulation | 160 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-3 |
| Input Voltage MIN | 10.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | Obsolete |
| Status | OBSOLETE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | 0 to 125 |
| Package | Pins | TO-220 (KC) | 3 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slvs056p.gif |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| Accuracy | 3.75 |
| Fixed Output Options | 8 |
| Vout | 8 |
| Package Group | DDPAK/TO-263 TO-220 |
| Output Options | Fixed Output |
| Reference Design | |
| Additional Features | Overcurrent Protection Thermal Shutdown |
| Operating Temperature Range | 0 to 125 |
| Output Capacitor Type | Cap Free Non-Ceramic |
| Iout | 1.5 |
| Datasheet | SLVS056P |
| Vout2 | |
| Noise | 52 |
| Vdo | 2000 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Iq | 4.3 |
| PSRR @ 100KHz | |
| Vin | 25 |
| Regulated Outputs | 1 |
咨询QQ
热线电话