所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4SOT-223 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 7 V |
| Maximum Input Voltage | 25 V |
| Maximum Output Current | 0.5 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@350mA V |
| Load Regulation | 100 mV |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 2@350mA |
| Package Width | 3.7(Max) |
| PCB | 3 |
| Minimum Input Voltage | 7 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOT-223 |
| Standard Package Name | SOT-223 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 100mV |
| Package Length | 6.7(Max) |
| Special Features | Current Limit|Safe Area Protectio... |
| Pin Count | 4 |
| Package Height | 1.7(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Output Current | 0.5 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 25 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Voltage - Output | 5V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 2V @ 350mA |
| Current - Output | 500mA (Max) |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Voltage - Input | 7 V ~ 25 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 6.5 x 3.5 x 1.6mm |
| Height | 1.6mm |
| Length | 6.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | SOT-223 |
| Width | 3.5mm |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 0.5 A |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 80 dB |
| Series | UA78M05 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 25 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 7 V |
| Operating Temp Range | 0C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | 25 V |
| Input Voltage (Min) | 7 V |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 2@350mA |
| Input Voltage | 25 V |
| Input Voltage Min | :7V |
| Input Voltage Max | :25V |
| Output Voltage Nom. | :5V |
| Voltage Regulator Case Style | :SOT-223 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Voltage Max | :5V |
| Output Voltage Min | :4.75V |
| Primary Input Voltage | :10V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | 0 to 125 |
| Package | Pins | SOT-223 (DCY) | 4 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 80 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slvs059t.gif |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| Accuracy | 4 |
| Fixed Output Options | 5 |
| Vout | 5 |
| Package Group | SOT-223 TO-220 TO-252 |
| Output Options | Fixed Output |
| Reference Design | Y |
| Additional Features | Overcurrent Protection Thermal Shutdown |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 0 to 125 |
| Output Capacitor Type | Cap Free Non-Ceramic |
| Iout | 0.5 |
| Datasheet | SLVS059T |
| Vout2 | |
| Noise | 40 |
| Vdo | 2000 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | Y |
| Iq | 4.5 |
| PSRR @ 100KHz | |
| Vin | 25 |
| Regulated Outputs | 1 |
咨询QQ
热线电话