所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Style | Barrel |
| Detection Range | 30 → 500 mm |
| Diameter | 30 mm |
| Housing Material | Nickel Plated Brass |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 94mm |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Output Type | PNP |
| Short Circuit Overload Protection | Yes |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Switching Current | 200 mA |
| Switching Frequency | |
| Terminal Type | 5-Pin M12 Connector |
| Thread Size | M30 x 1.5 |
| Transducer Frequency | 380kHz |
| Sensing Range Max | :500mm |
| Frequency | :380kHz |
| Sensitivity | :- |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Length / Height | :94mm |
| Frequency Response Max | :10Hz |
| IP / NEMA Rating | :IP65 |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +70°C |
| Response Time | :480ms |
| Sensing Distance Max | :500mm |
| Sensing Distance Min | :60mm |
| Sensing Range | :30mm to 500mm |
| Sensor Input | :Ultrasonic |
| Supply Voltage DC Max | :30V |
| Supply Voltage DC Min | :20V |
| Supply Voltage Range | :10V DC to 30V DC |
| Weight (kg) | 0.2 |
| Tariff No. | 85365019 |
咨询QQ
热线电话