所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Style | Barrel |
| Detection Range | 80 → 2000 mm |
| Diameter | 30 mm |
| Housing Material | PBT |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 141.5mm |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Output Type | Analogue |
| Short Circuit Overload Protection | Yes |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Switching Current | 20 mA |
| Terminal Type | 5-Pin M12 Connector |
| Thread Size | M30 x 1.5 |
| Transducer Frequency | 180kHz |
| Sensing Range Max | :2m |
| Frequency | :180kHz |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Response Time | :65ms |
| Sensor Input | :Ultrasonic |
| Sensor Supply Voltage | :10VDC to 30VDC |
| Supply Voltage DC Max | :30V |
| Weight (kg) | 0.227 |
| Tariff No. | 90318038 |
| Operating current max | 200mA |
| Multiplicity | 1 |
| Body material | brass |
| Gross weight | 0.23 kg |
| Interface | RS232 |
| Connection | connector M12 |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of pins | 5 |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Range | 80...2000mm |
| Output configuration | analogue 4-20mA / 0-10V |
| Sealing | IP65 |
| Body plating | nickel |
| Switch housing | M30 |
| Sensor type | straight |
咨询QQ
热线电话