所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOIC |
| Number of PWM Outputs | 1 |
| Output Current | 1000(Max) mA |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Maximum Duty Cycle | 100 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Rise Time | 50 ns |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Output Current | 1000(Max) |
| Switching Frequency | 500 |
| Rise Time | 50 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 14 |
| Adjustable Output | No |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Topology | Boost|Flyback|Forward |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Control Method | Current Mode PWM Controller |
| Synchronous Pin | No |
| On/Off Pin | No |
| Maximum Duty Cycle | 100 |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Pin Count | 14 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Fall Time | 50 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle | 100% |
| Flyback | Yes |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Boost | Yes |
| Isolated | No |
| PWM Type | Current Mode |
| Frequency - Max | 500kHz |
| Voltage - Supply | 7.6 V ~ 30 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Switching Controllers |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Series | UC2843A |
| Unit Weight | 0.004318 oz |
| Duty Cycle - Max | 100 % |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-14 |
| Type | Current Mode PWM Controllers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Fall Time | 50 ns |
| Package Type | SOIC |
| Switching Freq | 500 KHz |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 30 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Operating Supply Current | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slus224d.gif |
| UVLO Thresholds On/Off | 8.4/7.6 |
| HiRel | Y |
| Vout | |
| Operating Supply | |
| Package Group | PDIP PLCC SOIC |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SLUS224D |
| Special Features | Error Amplifier |
| Startup Current | |
| Rating | Military |
| TI Design | |
| Vin | |
| Frequency | 450 |
| Brand | Texas Instruments |
咨询QQ
热线电话